Szabolcs Gergely

2005-ben, középiskolás éveim elején kezdtem el shotokan karatéval foglalkozni, majd az idő múlásával nem csak ebben a stílusban mélyültem el egyre jobban, de igyekeztem feltárni a gyakorlati, valódi önvédelem területét is. Jelenleg Vasváron van egy állandó karate csoportom (2016. óta), illetve önvédelmi képzéseket, foglalkozásokat tartok a Vas és Zala megyében.

A Pedagógia Plusz trénereként emellett csoportfejlesztéssel foglalkozom, az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ részidős munkatársaként pedig kiemelten pedagógus-továbbképzéssel (Z és alfa generáció sajátosságai és lehetőségei, élménypedagógia és az érzelmi intelligencia fejlesztése), konfliktuskezeléssel, gamifikációval, valamint magatartászavaros fiatalokat fejlesztő kalandpedagógiai programokkal - ezek a tapasztalatok nagy erőforrást nyújtanak mind az edzésvezetésben, mind az emberi motivációk megértésében.

Mi mire való?

Munkámban szeretem mindennek megtalálni a maga helyét és célját, ezért úgy gondolom, néha érdemes külön kezelni a területeket: más a cél, ha sportkaratét edzünk, más, ha a harcművészetekben szeretnénk fejleszteni magunkat, és megint egy másik téma, ha önvédelemről beszélünk, de személy szerint a funkcionalitás, a kontextus alapos vizsgálata, és az analitikus gondolkodás mindig kiemelt helyet kap.

Folyamatos fejlődés

Egy ember ismeretei örökre korlátozottak maradnak, de törekszem arra, hogy folyamatosan fejlesszem magam ennek a nagyon széles spektrumot átölelő szakterület minél több részén: sporttudomány, edzésmódszertan, pedagógia, történeti források, illetve az önvédelmet tekintve konfliktuskezelés, kriminológia és pszichológia. Szembe kell néznünk vele, ha bizonyos tudás hiányzik, és dolgozni kell ennek a hiánynak a kiküszöbölésén.

Fontosnak tartom a szakmai párbeszédet, melynek egyik legjelentősebb állomása a 2020. elején elindított Önvédelmi Műhely YouTube-csatorna volt, mely sok fontos tanulságot és kapcsolatot hozott már ezidáig is.

Sakura Egyesület

Csoportunk a Sakura Egyesület része, mely 1998-ban alakult Szombathelyen karate sport egyesületként. Az évek alatt szerveztünk több mint 20 regionális karatekupát, minden évben mi szervezzük a Vas Megyei Karateszövetség utánpótlás versenyét, a Mikulás Kupát. Évente több napos nyári edzőtáborral zárjuk a szezont, és igyekszünk minél több alkalmat keresni, hogy a szombathelyi és a vasvári csapat tudjon együtt edzeni, fejlődni. 

Az elmúlt években túraszervezésekkel bővült a szervezet tevékenysége, túrái a nyugat-magyarországi régió legnívósabbjai közt szerepelnek: Í2, Őrvidék 100, Hegyháti Tájoló Teljesítménytúra...

Az egyesület vezetője Katona Péter 6. dan.